ZADZWOŃ!ZAMÓW AUTO
Auto zastępcze z OC sprawcy - Samochód zastępczy z OC sprawcy - Pojazd zastępczy z OC sprawcy - Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy
Auto zastępcze z OC sprawcy - Samochód zastępczy z OC sprawcy - Pojazd zastępczy z OC sprawcy - Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy

WEFOX Wypożyczalnia aut zastepczych z OC sprawcy

WEFOX Wypożyczalnia aut zastępczych z OC sprawcy
Wynajmij samochód zastępczy z OC sprawcy WEFOX
WEFOX Wypożyczalnia aut zastępczych z OC sprawcy

DANE ADRESOWE:
WEFOX INSURANCE AG S.A.
ul. Żwirki i Wigury 16A
02-092 Warszawa
DANE KONTAKTOWE:
tel: +48 (22) 123 55 55
Strona web: www.wefox.com
ZAMÓW SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z SZYBKICAR.PL

WEFOX Wypożyczalnia aut zastępczych z OC sprawcy

Zadzwoń do Nas! Otrzymasz samochód zastępczy nawet do 30 minut w tym samym dniu!

ZAMÓW SAMOCHÓD ZASTĘPCZY ONLINE Z SZYBKICAR.PL

ZAMÓW DARMOWY SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

Wypełnij krótki formularz, dzięki któremu szybko zamówisz samochód zastępczy przez naszą stronę internetową!

WYPOŻYCZALNIA BEZPŁATNYCH SAMOCHODÓW ZASTĘPCZYCH

Kolizja, wypadek, stłuczka – jednym słowem przydarzyło nam się nieszczęście. W wielu przypadkach samochód po kolizji lub wypadku drogowym nie nadaje się do dalszego użytkowania. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się na czas likwidacji szkody w darmowy samochód zastępczy z OC sprawcy. W tym artykule dowiesz się czy zawsze przysługuje poszkodowanemu samochód zastępczy. Opisaliśmy tu również zasady przyznawania auta zastępczego z OC sprawcy.

Istotnym faktem jest to, że poszkodowany nie może wnosić o przydzielenie mu auta zastępczego z OC sprawcy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, czyli o bezpośrednie podstawienie mu samochodu zastępczego przez ubezpieczyciela. Nasza wypożyczalnia w takim przypadku oferuje bezgotówkowy wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy. Wszystkim klientom podstawiamy samochód zastępczy z OC sprawcy pod wcześniej uzgodniony adres. Za podstawienie i odebranie samochodu poszkodowany nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy w naszej wypożyczalni jest bezgotówkowy. Rozliczamy się sami za taki wynajem samochodu zastępczego bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym likwidującym szkodę na uszkodzonym pojeździe. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne dla poszkodowanych, których nie stać na zapłacenie faktury za wynajmowany samochód zastępczy.

Według wyroku Sądu Najwyższego z dnia 8 września 2004 r. (sygn. IV CK 672/03), wszystkim poszkodowanym biorącym udział w kolizjach lub wypadkach drogowych przysługuje prawo do wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy. Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma obowiązek zapewnić poszkodowanemu samochód zastępczy na cały okres likwidacji szkody na uszkodzonym samochodzie.

„Utrata możliwości korzystania z rzeczy wskutek jej zniszczenia stanowi szkodę majątkową. Jeżeli więc poszkodowany poniósł w związku z tym koszty najmu pojazdu zastępczego, to mieszczą się one w granicach skutków szkodowych podlegających wyrównaniu.”

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY ZDARZENIA

Mało który kierowca wie, że samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje, gdy jest się poszkodowanym w wypadku lub kolizji drogowej. Wszystkim poszkodowanym przysługuje prawo do wynajęcia samochodu zastępczego na koszt Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy zdarzenia. Najbardziej klarowna sytuacja jest wtedy, kiedy sprawca zdarzenia przyznaje się do uszkodzenia samochodu. W takim przypadku poszkodowany powinien zwrócić się do nas o udostępnienie mu samochodu zastępczego z OC sprawcy.

Problematyczna sytuacja to ta, w której sprawca zbiega z miejsca kolizji lub wypadku drogowego, lecz jest możliwość jego zidentyfikowania np. sprawcę zdarzenia udało się złapać, mamy świadka, który widział całe zdarzenie lub gdy zdążyliśmy spisać numery rejestracyjne samochodu sprawcy zdarzenia. Wtedy odszkodowanie za wynajęty pojazd zastępczy pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny tzw. UFG, który następnie zgłosi się do ubezpieczyciela zidentyfikowanego sprawcy o zwrot kosztów, zrobi to tzw. regresem. W takiej sytuacji nie musimy zgłaszać się bezpośrednio do UFG, ponieważ istnieje możliwość zgłoszenia się do któregokolwiek Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel, w takim przypadku ma obowiązek zgłoszenia takiej sprawy do UFG.

Pozostaje sytuacja najmniej korzystna i najtrudniejsza dla poszkodowanego. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udało się go ustalić. Niestety takie okoliczności zdarzają się często i uszczuplają drastycznie możliwości poszkodowanego. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny tzw. UFG w razie kłopotów z identyfikacją sprawcy zdarzenia nie podejmie się zwrotu kosztów za wynajęcie auta zastępczego. W takim przypadku może tylko wypłacić rekompensaty za straty osobowe lub poniesie koszty naprawy uszkodzonego samochodu, jeżeli poszkodowany pozostawał w szpitalu powyżej dwóch tygodni. Jak widać nie zawsze poszkodowany może liczyć na pomoc, dlatego ważnym aspektem jest, aby w takim przypadku wykupić sobie dodatkowo ubezpieczenie Autocasco tzw. AC we własnym zakresie.

SZKODA CAŁKOWITA I SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY

Towarzystwa Ubezpieczeniowe w każdym przypadku poszkodowanemu bezprawnie tną dni najmu samochodu zastępczego. Ze względu na to, że wynajęty samochód zastępczy przez poszkodowanego generuje spore koszty w związku z zaistniałą szkodą. Towarzystwa Ubezpieczeniowe twierdzą, że przy szkodzie całkowitej samochód zastępczy przysługuje poszkodowanemu od dnia powstania szkody tylko do dnia wypłaty odszkodowania na konto – JEST TO NIE PRAWDA!

My jako wypożyczalnia samochodów zastępczych z OC sprawcy z kilkunastoletnim doświadczeniem uważamy, że przy szkodzie całkowitej samochód zastępczy przysługuje poszkodowanemu, od dnia powstania szkody, aż do dnia wypłaty odszkodowania + 7dni (jest to okres na zakup nowego pojazdu). Jeśli poszkodowany wypożyczy samochód zastępczy za pośrednictwem Towarzystwa Ubezpieczeniowego likwidującego szkodę, będzie musiał oddać samochód zastępczy w dzień otrzymania odszkodowania. W takim przypadku poszkodowany na własne życzenie zostanie bez samochodu, ponieważ w dzisiejszych czasach mało kto posiada możliwość kupna samochodu w dzień otrzymania odszkodowania. Zamówienie samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy można dokonać w naszej wypożyczalni dzwoniąc pod nasz numerem telefonu +48 798-907-828 lub wysłać do nas maila na adres: kontakt@szybkicar.pl, podając swoje dane kontaktowe. Zachęcamy również do wypełnienia krótkiego formularza ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE dostępnego na naszej stronie internetowej.

Ubezpieczyciele poszkodowanym niechętnie wspominają o możliwości wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy, ponieważ taki wynajem generuje im spore koszty związane z zaistniałą szkodą. W takim przypadku trzeba dowiedzieć się we własnym zakresie na jakich zasadach przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy. Najlepszym rozwiązaniem jest wynająć auto zastępcze z OC sprawcy z niezależnej wypożyczalni takiej jak nasza. Wtedy unikniesz problemów z samochodem zastępczym. Warto jest się ubiegać o auto zastępcze z OC sprawcy we wszelkich możliwych przypadkach. Wszyscy poszkodowani mają do tego pełne prawo, a wynajęty samochód zastępczy to doskonały tzw. „bat” na Towarzystwo Ubezpieczeniowe, aby przyspieszyć całą procedurę likwidacji szkody.

JAKI I NA JAK DŁUGO SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY

W określeniu rodzaju samochodu zastępczego z OC sprawcy, bardzo istotne jest samo uszkodzenie samochodu poszkodowanego. Z reguły Towarzystwa Ubezpieczeniowe preferują wypożyczenie samochodu zastępczego tej samej klasy co pojazd uszkodzony lub klasę niższą. Jeżeli wypożyczony samochód zastępczy jest wyższej klasy niż uszkodzony, koszty najmu ubezpieczyciel zwróci jedynie do wysokości klasy samochodu uszkodzonego. W tym momencie narzuca wymóg Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Wybierając naszą wypożyczalnie unikniecie Państwo problemów ze zwrotem kosztów za wynajęcie samochodu zastępczego z OC sprawcy. Pamiętajcie, że zbyt drogie wynajęcie samochodu zastępczego może skutkować posądzeniem o narażenie ubezpieczyciela na poniesienie bezzasadnych kosztów. W takiej sytuacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe może odmówić zwrotu wypłaty poniesionych kosztów w części lub nawet w całości. Niemniej jednak należy podkreślić, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie może narzucić poszkodowanemu obowiązku wyboru wypożyczalni samochodów zastępczych z której ma skorzystać. O tym z jakiej wypożyczalni wynajmiemy samochód zastępczy z OC sprawcy, mamy prawo zadecydować sami.

W wynajmie samochodu zastępczego równie istotny jest czas, na który przysługuje auto zastępcze z OC sprawcy. Towarzystwo Ubezpieczeniowe okres ten uzależnia od stopnia uszkodzenia posiadanego samochodu. Jeżeli auto nie posiada uszkodzeń całkowitych, czyli nastąpiła tzw. szkoda częściowa, to samochód zastępczy przysługuje tylko na rzeczywisty czas naprawy. W tym przypadku, od dnia uszkodzenia pojazdu do czasu faktycznego odebrania naprawionego samochodu z warsztatu naprawczego, który likwidował szkodę. Towarzystwa Ubezpieczeniowe nagminnie naruszają tą zasadę, ponieważ kierują się technologicznym czasem naprawy, który jest tylko teoretycznym oszacowaniem długości naprawy uszkodzonego samochodu. Ubezpieczyciele w większości likwidowanych szkód komunikacyjnych nie uwzględniają istotnych czynników, takich jak: czas dokonania dodatkowych oględzin oraz czas oczekiwania na niezbędne części do naprawy.

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z AC LUB ASSISTANCE

Ubieganie się o samochód zastępczy z ubezpieczenia autocasco lub assistance jest najbardziej oczywistą opcją. Jest szczególnie przydatna na wypadek szkody, której sprawcą jesteśmy my sami. Niestety trzeba się mieć na baczności, ponieważ nie każde ubezpieczenie AC przewiduje zwrot kosztów za wynajęcie auta zastępczego. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy zwrócić szczególną uwagę na zapisy świadczące o uwzględnieniu samochodu zastępczego z AC. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych narzuca w tym celu wykupienie dodatkowej, drogiej opcji ASSISTANCE, dzięki której mamy mieć zapewniony takowy środek transportu. Wydawałoby się więc, iż za taki luksus trzeba koniecznie dopłacić, często niemałe pieniądze.

Jednakże mało który agent ubezpieczeniowy przy sprzedaży ubezpieczenia wspomina o prawach klienta. Występują okoliczności, w których Towarzystwo Ubezpieczeniowe bez względu na Ogólne Warunki Ubezpieczenia tzw. OWU ma obowiązek zwrócić koszty wynajęcia auta zastępczego. Obowiązek ten nie wynika z umowy ubezpieczenia, a z przepisów kodeksu cywilnego, mówiących o nienależytym wykonaniu umowy (art. 471). Na podstawie tych przepisów, z dnia 2 lipca 2004 r. Sąd Najwyższy wydał orzeczenie (sygnatura: II CK 412/03), które brzmi:

„Za szkodę w postaci poniesionych przez powodów kosztów wynajęcia samochodu zastępczego, spowodowaną wskutek opieszałości strony pozwanej, [czyli ubezpieczyciela] strona pozwana ponosi odpowiedzialność na podstawie art. 471 k.c.”

Potrzebujesz samochód zastępczy z OC sprawcy?
Zadzwoń do nas!
Potrzebujesz auto zastępcze z OC sprawcy? - Zadzwoń do nas!
BEZGOTÓWKOWY WYNAJEM AUTA ZASTĘPCZEGO Z OC SPRAWCY!

Najczęściej wynajmowane auta zastępcze z OC sprawcy


Audi A4
Audi A4
Klasa pojazdu: D
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Audi A6
Audi A6
Klasa pojazdu: E
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Audi A8
Audi A8
Klasa pojazdu: F
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Ford Mondeo
Ford Mondeo
Klasa pojazdu: D
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Lexus NX300
Lexus NX300
Klasa pojazdu: SUV
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Mazda 6
Mazda 6
Klasa pojazdu: D
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Klasa pojazdu: SUV
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Renault Megane
Renault Megane
Klasa pojazdu: C
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Skoda Rapid
Skoda Rapid
Klasa pojazdu: B
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Toyota Aygo
Toyota Aygo
Klasa pojazdu: A
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon
Klasa pojazdu: E
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 5
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE
Volkswagen Touran
Volkswagen Touran
Klasa pojazdu: K
Rok produkcji: 2018-2024
Paliwo: Benzyna, Diesel
Klimatyzacja: Tak
Liczba miejsc: 7
Ubezpieczony w pełnym pakiecie:
OC, AC, Assistance, NNW, Wulkanizacja

WYNAJEM AUTA Z OC SPRAWCY
Całkowity koszt wynajmu: 0 zł
ZAMÓW AUTO ZASTĘPCZE

Pozostaw swój numer telefonu

Nasz pracownik oddzwoni do Ciebie w sprawie wynajęcia darmowego samochodu zastępczego z OC sprawcy.

Zamów darmowe auto zastępcze z OC sprawcy

Opinie naszych klientów

Zamów auto zastępcze z oc sprawcy Online

Wypełnij poniższy krótki formularz zamówienia darmowego samochodu zastępczego z OC sprawcy. Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu kilku minut. Zamówienie auta zastępczego, odbywa się w 3 prostych krokach:
Ta strona korzysta z zabezpieczenia SSL - połączenie jest bezpieczne!

Auto zastępcze z OC sprawcy - Samochód zastępczy z OC sprawcy - Pojazd zastępczy z OC sprawcy - Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy
Darmowe auto zastępcze z OC sprawcy - Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy - SZYBKICAR.PL
Ta strona korzysta z zabezpieczenia SSL - połączenie jest bezpieczne!
SZYBKICAR.PL - SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY!
WYPOŻYCZALNIA AUT ZASTĘPCZYCH Z OC SPRAWCY
AUTO ZASTĘPCZE | SAMOCHÓD ZASTĘPCZY
POJAZD ZASTĘPCZY | WYPOŻYCZALNIA AUT

tel. +48 798-907-828
e-mail: kontakt@szybkicar.pl

Copyright © 2012-2024. All Rights Reserved.